Menu Zamknij

Zalety cięcia betonu liną diamentową

cięcie-liną-kraków

Zalety cięcia betonu liną diamentową

Choć początki technologii diamentowego cięcia w betonie sięgają lat 60-tych, dopiero w obecnych czasach doceniono jej liczne zalety. Dowiedzmy się, dlaczego jest tak chętnie wykorzystywana.

Diamentowe cięcie betonu – dlaczego warto?

Cięcie betonu liną diamentową to technika, która jest lepsza od innych pod wieloma względami. Po pierwsze, umożliwia stosunkowo szybkie cięcie – nawet materiałów mocno twardych, takich jak granit czy żelbeton. Po drugie, zapewnia bardzo zadowalającą jakość. Cięcie betonu liną diamentową pozwala na uzyskanie elementów o gładkiej powierzchni oraz równych krawędziach.

Równie duże znaczenie ma wygoda diamentowego cięcia betonu. Ten stosunkowo cichy sposób cięcia może być wykonywany nawet w obiektach, które są już zamieszkane. Co więcej, cięcie żelbetu czy innych materiałów wspomnianą metodą jest niemalże bezpyłowe, a dzięki temu nieszkodliwe dla zdrowia pracowników.

Cięcie betonu i nie tylko

Cięcie betonu, żelbetu, cegieł, asfaltu, granitu – spektrum materiałów, które można przyciąć za pomocą liny diamentowej, jest bardzo szerokie. Diament, jako jeden z najtwardszych surowców naturalnych, doskonale poradzi sobie z precyzyjnym cięciem twardych i grubych materiałów o dużych gabarytach, bez ryzyka uszkodzenia konstrukcji. Popularnie wykorzystuje się go do cięcia stropów, ścian, wiaduktów i mostów.

Technika diamentowa sprawdzi się także w przypadku cięć wykonywanych pod powierzchnią wody. Co więcej, woda sprawia, że tarcze diamentowe działają z jeszcze większą wydajnością i precyzją. Oczywiście nie ma przeciwskazań, aby w normalnych warunkach również przeprowadzać cięcie betonu na mokro. Z reguły jednak nie ma takiej potrzeby, gdyż woda ma na celu ograniczenie ilości pyłów powstających podczas cięcia, a w przypadku techniki diamentowej i tak powstaje ich bardzo niewiele.

Cięcie betonu liną diamentową to technika, która wpisała się w kanon dobrych praktyk budownictwa. Jeśli potrzebują Państwo usługi cięcia tą metodą, zapraszamy do kontaktu.

cięcie betonu 1800
cięcie żelbetu 150
technika diamentowa 60
cięcie betonu na mokro 50
cięcie betonu liną diamentową 20
diamentowe cięcie betonu 10